Montaż pomp i rurociągów

Pompy głębinowe

Zadaniem pompy głębinowej jest kompleksowe zaopatrzenie domu, hali, magazynu, czy innego budynku użytkowego w wodę z własnej studni. Wszystko po to, aby zapewnić odpowiedni strumień i ciśnienie wody, wszędzie tam, gdzie jest to niezbędne. Taka sytuacja ma miejsce, gdy budynek znajduje się w dużej odległości od sieci wodociągowej i równocześnie warstwy wodonośne znajdują się poniżej 8 metrów. Takie warunki nie są odpowiednie do zastosowania studni z kręgów betonowych i pompy samozasysającej.

Pompa głębinowa służy do czerpania wody z ujęcia podziemnego do użytku na zewnątrz budynku. To rozwiązanie nie jest stosowane zbyt często, dlatego nie musi ona zapewniać wody w sposób ciągły.

Jak wybrać pompę głębinową?

Na prawidłową pracę pompy głębinowej składa się kilka czynników. Przede wszystkim pompa musi być wykonana z wysokiej jakości materiałów, które zapewnią odporność, gdyż jest to urządzenie pracujące cały czas w wodzie. Bezproblemową pracę zapewnią na pewno:

• zastosowanie nowoczesnych technologii w silniku i elementach hydraulicznych,
• nowoczesne zabezpieczenia urządzenia.

Mimo to nawet najlepsze urządzenia muszą być profesjonalnie dobrane pod konkretne warunki pracy. Urządzenie musi być odpowiednio dobrane oraz powinno mieć gwarancję optymalnych warunków pracy. Jako firma od lat zajmująca się montażem i serwisem pomp jesteśmy dla Państwa w stanie zaproponować pompę, która spełni wszelkie wymagania.

Na co zwracamy największą uwagę, dobierając pompę?

Najważniejsze to:

• sprawdzenie parametrów pompy głębinowej, takie jak wydajność i wysokość podnoszenia, do konkretnych wymagań i warunków,
• wzięcie pod uwagę warunków gruntowo-wodne na działce: głębokość warstwy wodonośnej, występowanie wahań jej poziomów, jakość wody. Jeżeli chodzi o jakość wody, chodzi głównie o zawartość piasku, który może zniszczyć elementy pompy, 
• wielkość pompy: musi być dopasowana do średnicy studni,
• poprwane podłączenie i montaż pompy.

Po uwzględnieniu powyższych punktów nasza firma gwarantuje Państwu, iż wybrana pompa będzie służyła wiele lat bez kłopotów. Zapewniamy również profesjonalny serwis oraz gwarancję dostępności części zamiennych proponowanych urządzeń.

Rurociągi

Specjalizujemy się również w montażu kompletnego systemu rurociągów technologicznych. Posiadamy wszelkie urządzenia pomiarowe oraz wysokiej jakości sprzęt, potrzebny do wykonania montażu. Nadmienić warto, iż korzystamy wyłącznie z urządzeń i maszyn, które dostarczają nam dostawcy, posiadający wszelkie atesty. Dokonujemy również demontażu starej instalacji.

Realizujemy zadania projektowe i wykonawcze bez względu na gałąź przemysłu. Realizujemy projekty związane z montażem instalacji oraz rurociągów technologicznych wykonanych:

ze stali węglowej,
ze stali nierdzewnej,
ze stali austenitycznej,
ze stali niskostopowej, w pełnym zakresie średnic i grubości ścianek, stosowanych w profesjonalnych instalacjach.

Jesteśmy z Państwem na każdym etapie realizacji, począwszy od działalności przed rozpoczęciem inwestycji, poprzez projekt, realizację i start instalacji. Mamy duże doświadczenie w zakresie realizacji zleceń dla klientów indywidualnych oraz biznesowych. Zapewniamy profesjonalny zespół i sprawną realizację prac.

Wszystkie instalacje i rurociągi technologiczne powstają na podstawie indywidualnych potrzeb i wymagań klienta.