Budowa instalacji wodnych

Instalacje wodne / Instalacje wodociągowe

Instalacja ściekowa, kanalizacyjna, to nieodzowny element każdego budynku użytkowego. Bez względu, czy jest to dom, budynek komercyjny, przemysłowy czy użyteczności  publicznej, będzie wyposażony w instalację grawitacyjną. W skrajnych przypadkach instaluje się zabezpieczenia przed przepływem zwrotnym ścieków. Ma to miejscu w sytuacji, gdy w budynku występują miejsca, gdzie momentami występuje problem z grawitacyjnym odpływem ścieków. Najlepszymi rozwiązaniami są wtedy pompownie lub urządzenia przeciwzalewowe. Oczywiście, każde z tych urządzeń muszą spełniać polskie normy bezpieczeństwa.
 
Projektując, a następnie budując instalacje kanalizacyjne, trzeba pamiętać, że muszą gwarantować skuteczne, bezzapachowe, a co najważniejsze ciche odprowadzenie ścieków z każdego urządzenia sanitarnego w budynku. Aby uzyskać ten efekt, należy odpowiednio dobrać średnice przewodów, ale i właściwie zastosować wszelkie rozwiązania techniczne. Do tych należy napowietrzanie instalacji (wywiewki dachowe lub w przypadkach szczególnych zawory napowietrzające) czy zastosowanie zamknięć wodnych. 
 
Odprowadzać należy ścieki bytowe oraz wody opadowe, które nie są uznawane za ścieki. Coraz częściej właściciele dużych budynków wymagają od instalacji kanalizacyjnej czegoś więcej. Takim przykładem jest na pewno opcja zbierania i odzyskiwania wód deszczowych. To na pewno się opłaci, gdyż taka woda może być wykorzystana, chociażby do podlewania zielni wokół budynku. To często ogromne oszczędności. 
 
Zdarza się, że instalacja ściekowa zaprojektowana jest pod budynek produkujący ścieki, których odprowadzenie bezpośrednio do ścieków nie jest możliwe. Są to ścieki zawierające chemię, tłuszcze spożywcze, czy substancje pochodzące przykładowo z warsztatu. Wtedy konieczna jest instalacja urządzeń typu: separatory zawiesin, tłuszczów czy skrobi albo odolejacze, dzięki którym ścieki zostaną oczyszczone i odprowadzone.
 
Podsumowując, system kanalizacyjny powinien składać się z takich elementów jak:
 
  • instalacje kanalizacyjne w budynkach;
  • przykanaliki łączące instalacje kanalizacyjne z sieciami;
  • sieci kanalizacyjne,
  • oczyszczalnia ścieków, lub oczyszczalnie
  • wyloty kanalizacyjne, które wprowadzają oczyszczone ścieki do odbiornika.
 
Nasza firma zaproponuje Państwu najlepsze rozwiązania techniczne, zgodne z obowiązującymi przepisami, uwzględniając wymogi ekonomiczne pod względem inwestycyjnym, jak i eksploatacyjnym. Gwarantujemy rzetelne wykonanie powierzonych nam zadań. Zapewniamy urzeczywistnienie wszelkich założeń projektowych. 
 
Instalacje Ppoż (to jest tytuł o nagłówku h2)
 
Dobry projekt obiektu, to nie tylko kanalizacja, czy wodociąg, ale również opracowanie systemów instalacji hydrantowych, czyli ochronę przeciwpożarową. Za sam projekt, zgodność dokumentacji, odpowiada projektant. Nie oznacza to jednak, że właściciel lub zarządca obiektu nie jest zobowiązany do przestrzegania przepisów i zasad dotyczących ochrony pożarowej i dysponować instalacją hydrantową. 
 
Hydranty to proste technicznie urządzenia, ale instalacja hydrantowa znacznie podnosi poziom bezpieczeństwa ppoż. Dzięki ich zastosowaniu jednostki straży pożarnej mogą w szybki sposób uzyskać dostęp do wody i rozpocząć niemal natychmiastowo akcję gaszenia. 
Odpowiednio dobrany system to pewność bezpieczeństwa w obliczu ewentualnych zagrożeń. To jeden z najważniejszych systemów całego budynku, dlatego powinien być utrzymywany w dobrym stanie przez cały czas. Przeglądy techniczne, konserwacja, legalizacja, powinny być przeprowadzane regularnie. Obostrzenia w tym zakresie określone są w polskich normach dotyczących ochrony pożarowej.
 
Biorąc pod uwagę punkty podłączeń, mamy hydranty wewnętrzne i zewnętrzne. Każdy z hydrantów musi zapewnić przeprowadzenie akcji gaśniczej, bez względu miejsca objętego ogniem. Warto wspomnieć o zasilaniu, które zapewnia pompownia hydrantów albo zbiornik przeciwpożarowy. Zastosowanie jednego lub drugiego rodzaju wynika z charakterystyki technicznej i architektonicznej budynku. 
 
Jesteśmy firmą z wieloletnim doświadczeniem. Kompleksowo zajmiemy się instalacją PPOŻ. Przygotujemy projekt oraz go wykonamy. Dokonamy wszelkich montaży układów na obiekcie, a także zapewnimy ich serwis. Nasze usługi skierowane są dla budynków przemysłowych, biurowych, hotelowych, użyteczności publicznej. 
 
Zapraszamy do kontaktu.