Dezynfekcja wody w studni (poprzez chlorowanie)


Dezynfekcja wody

Własna studnia to niewątpliwie ogromna wygoda. To przede wszystkim niezależność użytkowania wody w różnych celach, ale przede wszystkim jej darmowe źródło. Niestety to również spore zobowiązanie. Jeśli chcesz bezpiecznie korzystać z wody z własnego ujęcia, musisz zadbać o jej jakość. Dezynfekcja wody w studni to bez wątpienia jedna z najważniejszych, jak nie najważniejsza, czynność, jaką należy wykonać zaraz po wykopaniu studni, a następnie wykonywać tę czynność regularnie.

Pamiętaj, że woda i cała studnia ulegają zanieczyszczeniu na skutek działania najróżniejszych czynników, m.in. gwałtownych opadów deszczu czy roztopów. Nie bagatelizuj tej czynności.

Co daje dezynfekcja studni?

Przede wszystkim ograniczamy występowanie i rozwój groźnych dla naszego zdrowia mikroorganizmów. Dezynfekcja studni ma również zapewnić powstawanie znacznie mniejszej warstwy biofilmu, zarówno wewnątrz studni, jak i na ściankach instalacji. Taki zabieg ogranicza powstanie środowiska, w którym mogłyby rozwijać się bakterie, groźne dla naszego zdrowia.


Kiedy przeprowadzić dezynfekcję wody?

 Dezynfekcja wraz z dokładnym oczyszczeniem studni to jedne z najważniejszych czynności, jakich powinien pilnować posiadacz studni. Mimo że najważniejsza jest regularność, to bezwzględnie dezynfekcję studni powinno wykonać się, kiedy analiza wody wykaże występowanie mikroorganizmów, oraz po:

 Każdym wejściu do studni,
 Zmianie smaku wody,
● Zmianie zapachu wody na nieprzyjemny,
 Zmianie wody na mętną,
● Pracach konserwacyjnych i jej naprawach,
● Dłuższym czasie nieużytkowania studni,
 Zalaniu terenu, na którym jest studnia.

Tak naprawdę dezynfekcję powinno przeprowadzić się zawsze, gdy mamy jakiekolwiek wątpliwości związane z jakością wody. To samo dotyczy sytuacji, gdy ingerujemy fizycznie w czystość wody.

Chlorowanie wody

Nasza firma przeprowadza dezynfekcje wody, wykorzystując metodę chlorownia. To najbardziej powszechna i równocześnie najtańsza metoda, stosowana przez prywatne osoby, jak i zakłady wodociągowe. Oczyszczanie wody przebiega poprzez dodanie do wody chloru w formie gazowej, podchloryn sodu lub podchlorynu wapnia. Odpowiednie odmierzenie preparatów to bardzo ważny etap. Tu nie może być miejsca na pomyłkę, dlatego warto oddać tę operację w ręce profesjonalistów.

To, co przemawia za tym sposobem dezynfekcji, to nie tylko czysta woda, ale i cała instalacja. Po oczyszczeniu instalacji pozostawiamy studnię na około 12 godzin, a następnie wypompowujemy wodę, aż do momentu całkowitego zaniku zapachu chloru.

Bezpieczeństwo Twoje i bliskich

Dezynfekcja studni jest przedsięwzięciem czasochłonny, ale koniecznym. Nasza firma dokona jej dla Państwa w sposób bezpieczny i fachowy, przy użyciu najlepszych środków dostępnych na rynku. Bezwzględnym atutem jest nasze doświadczenie w tej dziedzinie, które zdobywamy od wielu lat. Zapraszamy do kontaktu, równocześnie zapewniając, że trafili Państwo w dobre ręce.