Kompleksowe wykonanie studni

Studnie głębinowe

Studnia głębinowa to nic innego, jak odwiert, który służy do ujęcia wód podziemnych. Zanim jednak zostanie wykonane ujęcie wody dla studni głębinowej, najpierw warto określić, na jakich głębokościach występują warstwy wodonośne. Konieczne jest również określenie zasobności warstwy oraz jej właściwości filtracyjnych. Bogatsi o taką wiedzę, planujemy głębokość studni i wartość poboru wody. Od tego zależy natomiast zakres wykonania ewentualnej dokumentacji.

Nadchodzi czas decyzji klienta. Jeżeli jest pełna zgoda, następuje wykonanie studni. Po wywierceniu i oczyszczeniu studni dokonujemy pomiarów eksploatacyjnych. To umożliwi prawidłowy dobór pompy oraz bezpieczną eksploatację ujęcia.

Dlaczego studnia głębinowa?

Studnia głębinowa to przede wszystkim sposób na obniżenie rachunków za wodę. Ich działanie polega na czerpaniu wody z warstw wodonośnych w miejscu, w którym powstają. Warto wspomnieć, iż studnie głębinowe są o wiele mniej narażone na zanieczyszczenia, niż przykładowo studnie kopane. Wszystko dlatego, że między warstwami wodonośnymi a powierzchnią gruntu są przeważnie warstwy nieprzepuszczalne. Podsumowując:

 Oszczędność – jedyny koszt to energia elektryczna zasilająca pompę głębinową,
● Wysokiej jakości woda,
 Pewne zaopatrzenie w wodę.
● Bezpieczna instalacja,
 Pełna niezależność.

Jak zbudowana jest studnia głębinowa?

Odwiert pod studnię głębinową zazwyczaj ma głębokość 30 m, ale możemy być oczywiście większy. Studnia wykonana jest z plastikowych i metalowych rur, osłon oraz filtrów. Wszystko po to, by zapewnić instalacji dłuższe „życie”. Na koniec montowane są filtry i pompa głębinowa.

 

Czemu my?

Wiercimy studnie głębinowe od wielu lat. Naszą ofertę tworzymy głównie dla firm, zakładów produkcyjnych, wodociągów, obiektów przemysłowych, ale i na potrzeby przydomowych ujęć.

Gdzie działamy?

Ofertę kierujemy głównie do klientów Malborka i okolic, ale również Trójmiasta. Wykonujemy kompleksową usługę związaną z odwiertem, a także wspomagamy klienta w każdym kolejnym etapie realizacji.